KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16816236

nr 1681 6236

Jean Rosengren

(1894-1965), Sverige

Oljemålning, Äppelträd. Signerad. Olja på duk, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 29x24,5

Jean Rosengren, född 1894 i Nevishög, Skåne, död 1965, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 24 februari 2025
kl 19:08:31

Jean Rosengren

Läs mer om Jean Rosengren